Анкета писателя Сервантеса

М. де Сервантес (1547-1616)

Анкета письменника

Міґе́ль де Серва́нтес Сааве́дра (1547-1616) - іспанський письменник доби Відродження, драматург і поет, класик світової літератури, засновник нової іспанської літератури

Народився 29 вересня 1547 року у містечку Алькала да Енарес у збіднілій дворянській сім'ї

Батьки. Батько - Родріго де Сервантес, лікар, бідний ідальго. Мати - Леонора де Кортинас

Освіта. Колегія єзуїтів, навчався у Мадриді у педагога-гуманіста Хуана Лопеса де Ойоси. Здобув філософську та юридичну освіту.

Служба у папського посла Джуліо Аквавіви

Солдат. Участь у морському бої проти турецького флоту. Важке поранення. Параліч лівої руки

Полон. Під час повернення на батьківщину судно, на якому знаходився Сервантес з братом, захопили пірати і всіх полонених продали у рабство в Алжир. Письменник повертався з рекомендаційними листами від найшановніших людей на ім'я іспанського короля, і пірати вирішили, що перед ними багата особа. Тому за Сервантеса був призначений викуп - 500 золотих ескудо. П'ять років родина Сервантесів збирала цю суму й нарешті викупила бранців з полону.

Повернення на батьківщину. Сервантес почав безкінечну боротьбу з нестатками: спробував зайнятися комерцією, повертався на військову службу, був комісаром із заготівель для «Непереможної Армади», збирачем податкових недоїмок у королівстві Гранада. Двічі, у 1597 і 1602 р., Сервантеса ув'язнювали за приховування коштів.

Робота над романом «Премудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі» розпочалася під час перебування Сервантеса у в’язниці.

Одруження. У 1584 р. Сервантес одружується з дівчиною з родини Катиліною де Саласар-і-Паласьос

Останні роки. Сервантес прийняв чернецький сан, щоб не обтяжувати родину витратами на своє поховання — ченців ховали за кошти братства.

Смерть. Помер письменник 23 квітня 1616 року. Похований на монастирському цвинтарі у Мадриді. Окремої могили Сервантеса немає

Премія Сервантеса. Премію вручають в невеличкому містечку Алькала де Енарес біля Мадрида, її  називають Нобелівською премією іспаномовних країн.

Основні твори. Романи «Галатея», «Премудрий ґідальго Дон Кіхот Ламанчський», «Персилес і Сихізмунда», драма «Алжирське життя», трагедія «Нумансія», збірка «Повчальні новели», сатирична поема «Мандрівка на Парнас»